Siofor na odchudzanie

0
2532

Gdy człowiek naprawdę z całego serca pragnie coś osiągnąć, nieraz jest w stanie zrobić dosłownie wszystko. Poświęcić nawet własne zdrowie, byleby tylko stracić parę kilo na wadze, pozbyć się tłuszczu zalegającego na brzuchu i móc wyjechać na wakacje w świetnym nastroju, bez wstydu odsłaniając swoje ciało na plaży. Kobiety są w tych sprawach najgorsze.

Mimo iż od lat tłumaczy się im, że głodówkami nic specjalnego nie zdziałają, a jedynie wywołają u siebie efekt jojo, to takie drastyczne kuracje odchudzające wciąż cieszą się wysoką popularnością i wciąż są stosowane na potęgę. Jeszcze gorsza okazuje się jednak wzrastająca moda na stosowanie nietypowych preparatów odchudzających. Nie chodzi tu wyłącznie o suplementy diety z apteki. Niektórzy idą o krok dalej i kupują nawet siofor na odchudzanie, który w teorii z odchudzaniem ma niewiele wspólnego, ponieważ jest to lek stosowany przez osoby chorujące na cukrzycę. Lekarze przepisują go diabetykom, ale nigdy w życiu nie poleciliby go człowiekowi, który nie ma problemów z poziomem cukru we krwi. Mimo tego niektórzy mają dosłownie klapki na oczach i nic do nich nie dociera, dlatego gdy tylko przeczytają lub usłyszą, że siofor może im pomóc w schudnięciu, od razu pragną go na sobie przetestować, bagatelizując możliwe skutki uboczne.

Siofor jest dobrze przebadanym i dzięki temu bezpiecznym lekiem dla diabetyków. Nie można jednak powiedzieć, że nie zadziała on szkodliwe na organizm w pełni zdrowego człowieka. Osoba, u której nie zdiagnozowano cukrzycy, w żadnym przypadku nie powinna sięgać po ten wyrób. Wszystkie środki farmakologiczne zaliczane do grupy sioforów zawierają bowiem w swoim składzie metforminę, która niestety może wywołać poważne szkody w ludzkim organizmie. Nie tylko ona jest niebezpiecznym składnikiem sioforu.

Preparaty tego rodzaju nierzadko wzbogaca się także innymi substancjami chemicznymi, by jeszcze bardziej wzmocnić ich działanie – a każdy taki dodatek to większe ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. W teorii leki na cukrzycę mogą być wydawane wyłącznie na receptę i nikt nie zdoła ich bez niej kupić w aptece, ale w Internecie nie brakuje ogłoszeń, na których różni ludzie oferują innym właśnie siofor lub podobne do niego preparaty. Sięgając po coś takiego, człowiek ryzykuje na własne życzenie. Siofor na odchudzanie nie jest więc dobrym wyjściem z sytuacji i zamiast wierzyć w jego działanie, zdecydowanie lepiej skoncentrować się na zmianie stylu żywienia, gdyż tylko w taki sposób można zdrowo i bezpiecznie się odchudzać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here