Jak wygląda nowoczesny zabieg neurochirurgiczny?

0
185

Jeszcze kilka lat temu konieczność operacji kręgosłupa często budziła w pacjentach lęk. Tego typu zabiegi kojarzyły się z bardzo skomplikowanymi procedurami, obarczonymi nie tylko ryzykiem powikłań, ale i związanymi z długim okresem rekonwalescencji. Nowoczesne oblicze neurochirurgii czy chirurgii kręgosłupa przekonuje jednak, że takie zabiegi mogą być wykonane z użyciem metod o niskiej inwazyjności, dzięki którym także proces dochodzenia pacjenta do siebie skraca się do minimum.

Najwyższy standard usług – poradnia ortopedyczna Warszawa

Aby jednak oddać swój kręgosłup w doświadczone ręce najlepszych neurochirurgów, warto skorzystać z usług zaufanej poradni ortopedycznej. Warszawa, Kraków, Wrocław i inne duże miasta oferują usługi medyczne na wysokim poziomie. Co więcej, takie placówki, jak na przykład CM Gamma w Warszawie, to, poza komfortem, także możliwość natychmiastowej diagnozy, bez konieczności oczekiwania w kolejkach przez tygodnie, a nawet miesiące.

Chirurgia kręgosłupa – metody i preparaty

Neurochirurg (Warszawa jako duży ośrodek miejski skupia specjalistów najwyższej klasy) może pomóc z pozbyciu się przyczyny bólu, spowodowanego urazem kręgosłupa lub chorobą. Współcześnie specjalista wykonuje podczas zabiegu jedynie małe cięcia skórne, dzięki czemu pacjent szybko dochodzi do siebie, a zastosowanie nowoczesnych metod i innowacyjnych preparatów, jak DISCOGEL, SPINEJACK czy DTRAX sprawia, że zabieg jest efektywny i obarczony zminimalizowanych ryzykiem.

Zabieg neurochirurgiczny a rekonwalescencja

Stosowanie nowoczesnych metod sprawia, że operowana osoba zwykle spędza w szpitalu po zabiegu nie więcej niż dobę, a bywa, że poniżej 24 godzin. Dzięki temu poradnia do zwyczajnej aktywności pacjent wraca w zaledwie kilka dni po zabiegu, jednak trzeba pamiętać, że taki poziom usług gwarantuje jedynie zaufana poradnia ortopedyczna. Warszawa jest miastem, w którym specjaliści CM Gamma na co dzień prowadzą konsultacje i przeprowadzają zabiegi, dlatego na samą operację także trzeba udać się do stolicy.

Dyskopatia jako powód do interwencji chirurgicznej

Dyskopatia stanowi jedną z najczęstszych przyczyn problemów w kręgosłupem. To zwyrodnienie krążków międzykręgowych, któremu towarzyszą dolegliwości bólowe. Pacjenci zwykle mówią o wypadnięciu dysku, jednak w rzeczywistości dotyka ich popularny problem dyskopatii. To właśnie jedno ze schorzeń, które w nieinwazyjny sposób daje się leczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here