Zamawianie opału online

Nie masz czasu na odwiedzenie lokalnych składów opału, a może w swojej okolicy nie możesz liczyć na dobre ceny? W dzisiejszych czasach węgiel, drewno czy też inny materiał opałowy możesz kupić bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że skorzystasz z oferty sklepów online zajmujących się sprzedażą paliw grzewczych. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupu opału przez Internet.

Poznaj parametry opału

Na początek warto dowiedzieć się, czy wybrany opał nadaje się do spalania w posiadanym piecu. Przykładowo ekogroszek workowany najlepiej sprawdzi się w przypadku pieca retortowego. Pellet również wymaga specjalnego sprzętu. Następnie warto zainteresować się normami dla konkretnego paliwa w kontekście np. kaloryczności, wilgotności czy też zawartości popiołu. W przypadku ekogroszku i węgla do ważnych parametrów należy ponadto zdolność do spiekania. Należy pamiętać, że nie zawsze trzeba stawiać na maksymalne wartości i niekiedy lepiej zdecydować się na optymalne rozwiązanie dla konkretnego pieca i budynku.

Porównaj ceny

Zakup opału to dość spory wydatek, dlatego z pewnością decyzja o wybraniu konkretnego sklepu nie powinna być spontaniczna. Warto przejrzeć oferty co najmniej kilku sprzedawców, żeby mieć świadomość rozpiętości cenowej na rynku. W ten sposób można uniknąć przepłacenia za towar. Dodatkowo można szybko się zorientować, gdy cena znacząco odstaje od średniego kosztu zakupu opału, co może wskazywać np. na sprzedawanie paliwa niepełnowartościowego. Dzięki znajomości cen można też od razu rozpoznać dobrą promocję.

Sprawdź koszt dostawy

Przed zamówieniem i opłaceniem towaru warto poznać koszty związane z dostawą opału. Niekiedy może okazać się, że po dodaniu transportu do ceny z pozoru tańszy sprzedawca w rzeczywistości będzie droższy niż ten, który ma nieco wyższe ceny np. węgla, ale oferuje tańsze dostarczenie zamówienia. Warto też sprawdzić, ile czasu trzeba czekać na dowóz materiału opałowego pod wskazany adres. Co ciekawe, w przypadku sklepu online SAM-BUD-ROL dostawa wysokiej jakości ekogroszku workowanego jest zupełnie darmowa.

Przejrzyj opinie o sklepie

W przypadku opału niesamowicie ważna jest jakość. To właśnie od niej w dużej mierze zależy efektywność i opłacalność ogrzewania. Dlatego koniecznie należy sprawdzić opinie o sklepie i oferowanych przez niego produktach. Oceny i komentarze klientów mogą zdradzić naprawdę wiele szczegółów dotyczących np. prawidłowego przechowywania opału przez sprzedawcę czy też zgodności podawanych parametrów z rzeczywistością. Ważne mogą być też informacje o jakości obsługi klienta i rozwiązywaniu problemów.

Przeczytaj regulamin sklepu

Dla własnego bezpieczeństwa warto również chociaż pobieżnie zapoznać się z regulaminem sklepu. W ten sposób można uniknąć wielu niepotrzebnych problemów, które wynikają z nieznajomości zasad dotyczących np. polityki zwrotów i reklamacji. Dobrym pomysłem może być też zajrzenie do zakładki z warunkami dostawy, a także sprawdzenie działu FAQ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here